O tom jak vznikla PIMPRLATA

Korunka ke korunce a je z toho splněné přání. Přesně takto jsem to chtěla naučit své dva loupežníky. Ale nenašli jsme správnou pokladničku, kde by kluci mohli kontrolovat, jak se jejich přání pomalu naplňují. Po pár večerech neúspěšného hledání pokladničky, která by se nám líbila, byl plán jasný – vyrobíme si jí sami. A protože věřím, že mé děti nejsou jediné, které chtějí sledovat, jak korunky na splnění snu přibývají, a nejedna maminka ocení dřevěný design kasiček, tak vznikla PIMPRLATA.

A proč právě název pimprlata? Slovo „pimprle“ vzniklo z německého slova Pümpernickel, jehož tehdejší význam byl „prďola”, jak občas ty naše špunty časujeme. Dnes je slovo „pimprle“ označením pro dřevěnou loutku. Pimprlata se tedy ve svém původním i současném významu zdála být jako ideální název dřevěných kasiček pro ty naše prďoly.


A když se nám začalo dařit s pokladničkama, proč to nezkusit s něčím dalším? Tak jsme přemýšleli a vymýšleli a pak jednou přišla myšlenka. – Také když chodíte s dětmi na výlet musí mít vlastní batůžek? U nás to tak je, a protože máme rádi nápadité a designové věci, vymysleli jsme zaječí batožníky. Tak uvidíme, jestli se začne dařit i jim! 🙂